Szkoła Mat-Fiz

Działania
Design, Online

scroll down

Zbudowanie marki poprzez opracowanie
logotypu i identyfikacji

Szkoła Mat-Fiz to nowa marka na rynku edukacyjnym, która kształci i doszkala uczniów oraz studentów z matematyki i fizyki na poziomie średnio-zaawansowanym i zaawansowanym. Szkoła Mat-Fiz przygotowuje uczniów szkół średnich do matury oraz wspiera studentów kierunków ścisłych w rozwijaniu kompetencji. Motywujące podejście do każdego ucznia wyróżnia ją na tle innych.

Motto marki:
„Nauczę was urzeczywistniać marzenia. Pokażę, że człowiek staje się stale mądrzejszy. Wskażę jak zniechęcenie i niepowodzenie zamienić w poznawanie i chęć zdobywania wiedzy. Pomogę w dążeniu do wytyczonego celu.
Zrobimy to razem!”

Kolorowy design – radosna paleta barw sugeruje, że mamy do czynienia z przyjazną materią, która nie jest śmiertelnie poważna, trudna, ani nudna. A wręcz przeciwnie jest fascynująca, ciekawa i pełna zagadek. W brandingu wykorzystaliśmy elementy graficzne kojarzące się z klockami, kostką Rubika, czy też popularnymi grami typu Tetris. Te symbole odnoszą się do koncepcji zabawy, porządkowania, odkrywania nowej wiedzy i budowania nowych umiejętności. W przypadku tej marki grupami docelowymi są dzieci i ich rodzice a także starsi uczniowie i studenci, którzy już sami poszukują wsparcia na rynku korepetycji. Staraliśmy się by ten branding miał szansę trafić do każdej z tych grup, poprzez unikalne połączenie kreatywności, zabawy i edukacji.

Zakres działań:
projekt logo
identyfikacja wizualna
projekt i wdrożenie strony internetowej (w opracowaniu)

Wide Vision zaproponowała wielofunkcyjną identyfikację, którą można elastycznie rozwijać i wykorzystywać w przyszłości. Budować z niej jak z klocków poszczególne elementy marki. Jest to przykład kreatywnego brandingu, którego możliwości są nieograniczone. Więcej na WideBlogu